ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ (TEDAŞ) BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     5 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 24137 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ (TEDAŞ) BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Değişen Dünyaya ayak uydurmak zorunda olan Türkiye’de Bilgi ve İletişim Teknolojileri her geçen gün daha da yetkinleşerek iş hayatımıza girmektedir. 1994 yılında kurulan Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Bu teknolojileri yakından takip etmek ve TEDAŞ’a yansıtmakla görevlendirilmiştir.

TEDAŞ BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI’nın görevleri TEDAŞ Merkez ve Taşra Teşkilatlarında; Bilgisayar Sistemlerinin ve ağlarının kurulması, Donanım ve Yazılımlarının temin edilmesi, kurulması, Kurulu sistemlerin işletilmesi, bakım ve onarımı, Uygulama yazılımlarının geliştirilmesi veya temini, Yazılım ve Donanım standardizasyonunun sağlanması, Merkez ile Taşra Teşkilatlarımız arasında iletişim ağı kurulması, Yönetim karar, sevk ve idare etkinliğini artıracak raporların üretilmesi için gerekli veri tabanı ortamının oluşturulması, Bilgi İşlem teknolojisindeki gelişmelerin izlenmesi, Teknolojik gelişmelere uygun olarak kurumun Bilgi İşlem alt yapısının gerektiğinde güncellenmesidir.

TEDAŞ BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI’nın hedefleri; Çağdaş yapıda organize olarak, ağ sisteminde örgütlenen, etkin ve stratejik öneme sahip bir TEDAŞ yaratmak, Enerji söktörünün tüm sorunlarını sırtlayıp, kamu oyunu bilgilendirecek, toplumsal bir aklın, ulusal bir iradenin ortaya konulmasında önderlik yapmaktır.
TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. (TEDAŞ)
BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI
ADRES : İnönü Bulvarı NO:27
Bahçelievler / ANKARA
TEL: 0-312-212 69 00 FAX: 0-312-213 88 73 /74
Web: www.tedas.gov.tr
E-Mail: webmaster@tedas.gov.tr


Giriş:
Tedaş Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanlığı İletişim Grubu çalışanları ile tanışıldı.

Kurum çalışanlarının görevleri ve çalışanları hakkında bilgi verildi.

Kurum bilgisayar ve ağ yapısı hakkında genel bilgi verildi.

Kurumda yer alan bilgisayarların teknik donanım özellikleri hakkında bilgi verildi.

Kurulu olan ağ yapısı ve server hizmetleri hakkında genel bilgi verildi.

Kurumun web sayfası hakkında bilgi verilip bu sayfalar üzerinde güncelleme işlemi yapıldı.

İnternet web sayfası hazırlamasında kullanılacak bilgisayarın donanım özellikleri belirlenerek uygun hale getirildi.

İnternet web sayfası hazırlamasında kullanılacak programlar hakkında bilgi toplanıp bilgisayara kuruldu.

Bu programların kullanımları hakkında bilgi toplandı.

Kurum sayfasında daha önce yapılmış çalışmalar incelendi.

Türkiyede diğer kurumların web sayfaları gezilerek bilgi toplandı.

İnternette yer alan sayfaların teknik özellikleri, kullanılan resimlerin duzenlenmesinde kullanılan programlar araştırıldı. Resimlerin kültür programları belirlendi.Bu programlar bilgisayara kuruldu ve programlar hakkında bilgi toplanarak kullanımları ile ilgili tecrübe kazanıldı.

Kurum için çalışmam “Mail server ayarları” hakkında çalışmalarla başladı.

Kurum için ikinci çalışmam kurum safalarında yeralan linkleri belirleyip bu linklerin içeriğinde yeralan bilgileri kağıda dökmek ve gerekli düzenleme ve güncellemelerin yapılması oldu.

İnternet sayfalarının bilgisayarda görüntülenmesinde kullanılan browser tipleri belirlendi.
Bu browser tiplerinin kullanım amaçları belirlendi. Bu çalışmalar kurum çalışanlarına yardımcı kaynak olarak hazırlanıp sunuldu.

Kurumun “workshop” çalışması altında kurmus olduğu network toplantılarına misafir olarak girildi. Şirketlerin tanıtımları izlenerek network hakkında bilgi edinildi.

LAN altyapısı altında Ethernet ve Switch teknolojisi hakkında bilgi edinildi.

Binanın ağ yapısı incelendi, her kattaki uygun switch kabinlerinin nereye konulacağının tespitleri yapıldı. Kampüs için en uygun switch teknolojisi araştırıldı. Kullanılacak teknolojinin güvenliğinin yeterli olup olmayacağı araştırıldı.

Router’lar hakkında bilgi toplandı ve kullanımının gerekli olup olmadığı araştırıldı.

Kendi Web sayfamızı oluşturmak,Switched LAN Interworks ve Ethernet alanında bilgilerimi kısaca anlatmak istiyorum:


1. Kendi Web Serverınızı Oluşturmak

Güncel Aranan Ödevler

fizik yillik plani, bırlesıkler, atom goruntuleri, avrupa konseyi, aşınarak oluşan kayalar, hırdavatçı, amiyane, köyün kamburu, iletişim donanımları, pare pare, ahşap prefabrik, 19 mayıs ilgili yazı, zübük, biraz piyasası, soğuk şekil, devrilmek, dalış, aurora, ab cevre politikasi, otsu, agaç neden dikmeliyiz, türk ekonomisi, anomali, tarih tezleri, eski uygarlıkların kullandığı sayı ve sayı sistemleri, uygulamak, üstel türev, ambargo, aya, bellem, gemlik, tafra, tarih zümre, gemi söyleşi, kaynaşma, dna gen kramozon, espri, bölme işlemi, Hanya, don-volga projesi, kavuştuğumuz hak ve hürriyetler, kare kare, özleştirmek, ağır metaller, epigrafi, incirlik, diplomasi, anaokulu, murat etmek, deminki, dağ aslanı, yağmur demirer, fodul, aldırış, finansal liberalizasyon, içi dar, maket yapım teknikleri, tedavül, gübrelemek, conflict resolution, jersey, heykel nedir, 1919 1923, maliye matematigi, tıkamak, tutturmak, split klima montajı, gusül, 60 sonrası sanat, milim, karabina, muhasara, hapşırık, ilk tiyatro, emprezaryo, kemik yıkımı, das versprechen, chemical secret, microsoft, oryantal, müteyakkız, dirayet, maddenin ayırt edici özellikleri, eristik, metre kup nasil hesaplanir, hikaye tahlili, glikozüri, dökme celik, 1500, yalıtımlar, mühür mumu, illerin efsaneleri, gıy gıy, ı supposed, sap gibi, öklid pisagor, cirit atma, alan hesabı, taşıma sistemi, kara kış, kayıp, fuga, fair play, ihracatı geliştirme merkezi, güğüm, değişim, neden sonuç ilişkisi, japon, ismi geçmek, türkiyede iklim, salam, reklamın kötü ürüne etkileri, aksak, iyelik eklerinde örnek ver, yahya kemal beyatlı, 06 ayt 05, akım yoğunluğu, telve, tasmanya boğazı, 4 zamanlı benzinli motorların çalışma prensibi, isyanlar, ödeniş, elektrik nasıl oluşur, alnının akı ile, 13 türk edebiyatı, hacı arif bey, süsleniş, sıgmund freud, iş kazası raporu, ey vatan kitap özeti, moleküllerin özellikleri, cumhurbaşkanının yetkileri, saralı, orman toprak, yerleşim yeri seçiminde etkili faktörler, ingilizce iş mektubu, turkish identity, ödevli, semantik, bulaşıcı hastalıklar, seçkincilik, hinduizm dini, andre gorz, ekonomik kalkınma nedir, agridagi efsanesi, milli, manzum hikaye, gürbüz, 2 bilinmeyenli denklemler ile ilgili örnekler, sihirli, kuranda cennet, yarı kübik, elektronik aletlerin güçleri, zıt kaslar, fabrika stajı, atatürkün yaptıkları, magmatik kayaçlar, iktisap, pars, okul öncesi öğretmenliği uygulama dosyası, hidrokarbon artığı, saat cebi, maden işletme yöntemleri, ana sınıfı, iş tanımlama, olmadık, ağır gelmek, cansız etmenler, kredi derecelendirme, göcek, tefe, siyasi haklar, bayrak nedir, hegel aklın, ilk para, ahir zaman, kademelenme, rasyonel fonksiyonlar, edebi örnekler,, tıp sözlügü, ansys, kadınca, mültefit, basit faiz, asal sayılar ile ilgili sorular, 1950 türkiye, benjamin bloom, karmak, tekne, teleman, sesin yayılması, gliserin, dolmuş uçak, 3. sınıf testler, açılım, enerji plastik, top arabası, şekilli, 1. sınıf test,