ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› İLETİŞİMİN ÖNEMİ
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     5 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 160278 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik İLETİŞİM VE ANNE BABA ÇOCUK OKULU

İLETİŞİMİN ÖNEMİ
Ülkemizde ve dünyada iletişim önemi ülke politikalarınca ve şimdilerde özel şirketlerin ataklarıyla daha çok anlaşılmaya başlanmıştır. Ülkemizde ve dünyada iltişim için harcanan paralar ortadadır.

ÖRNEK: Bizim ülkemizin milyarlarca dolar harcayarak uzaya fırlattığı TÜRKSAT uyduları bunun apaçık örneğidir.

Özel müteşebbislerde de bunun örneğini görmekteyiz. Buna da örnek verecek olursak dünyanın en zengin insanlarından Bill Gats sahip olduğu microsoft firması ve Türkiye de yine bir iletişim firması olan Turksellin sahibi Mehmet Karamehmet ülkenin en zenginleri arasındadır.

İLETİŞİM

İletişim bilgi üretme,aktarma ve anlamlandırma sürecidir. Bu tanımdan da anlaşılacağı gibi iletişimde eğitimin rolü çok büyüktür zira bilgi üretmek ,aktarmak, anlamlandırmak tamamen eğitimin işidir. Bundan sonraki bölümde de bu durum üstünde duracağım.

İLTİŞİMDE EĞİTİMİN ÖNEMİ

Biraz önce de bahsettiğim gibi iletişimde eğitimin önemi tartışılmamaktadır. Bizim kültürümüzden önek verecek olursak :
Sivas ve Kayseri arasında yaşanmış bir olay bu olayda en çok dikkat çeken olay iletişim ve eğitim eksikliğin ne boyutlara vara bileceğidir.(1980) Kayseri ve Sivas sınır iller olması hasebiyle aralarında yaşanan iç çatışmalar iletişimi de etkilemiş normal şarlar altında insan ilişkilerin yoğunlaştırmak amacıyla yapılan bir etkinlik olan futbol büyük olaylarla bitmiştir.39 insanın vefat ettiği bu olaylar dahada büyümeden zorda olsa kapatılmıştır. Bunu sadece bu olayda olduğunu söylemek yanlıştır. Zira dünyanın her yerin de böyle vakalar olmaktadır. Aramalar sonucun da insanlar sanki savaşa gider gibi döner bıçakları v.s. ile görülmektedir İletişimi böyle anlıyorlar. Yine toplumuz da çarpıcı örnekler verecek olursak talk show program yapımcısı Beyazın verdiği bir örnek verecek olursak. İki takım taraftarları karşı karşıya geçerek başlarlar şöyle iletişime geçerler. Bir taraf öteki tarafın en kutsal varlığı anasına , öteki tarafta o tarafın anasına küfretmeye başlar iletişim budur işte.

Diğer bir ciddi b,r kurum olan TBMM kurumun halide ortadadır. Zira Tayland’dan sonra en iletişimin yoğun yaşandığı meclis bizim meclisimizdir. En ciddi kurumuz bilen bu haldedir.

Fakat bu kadar karamsar bir tablo çizmemiz halinde sıkılacağınız için konuyu bu durum da ne yapmamız gerektiği konusuna çekmemiz gerektiğini düşüncesindeyim . Ne yapmamız gerektiği ise aşikardır. Eğitim ve iletişime gerektiği kadar önem vermemiz gerektiğidir. Bunun için çocuğumuz ne ve ne zaman ve nasıl davranmamız gerektiğini bilmemiz gereklidir.bunun için de beni dikkat ile dinlemeniz gerektiği kanısındayım .


GELİŞİM DÖNEMLERİNİN İLTİŞİME ETKİSİ

Anne karnındayken çocukla iletişim başlar zira hepimiz duymuşuzdur anne karnındaki bir çocuk müzik dinletildiğinde rahatladığı fakat tam tersi bir durumda ise olumsuz etkilendiği bilimsel araştırmalar da ispatlanmıştır.3 aydan sonra bu durumun geçerli olduğu bilinen bir başka önemli bir durumdur.

A) 0-2 Yaş Grubu :Bu yaş gurubunda ki etkiler yaşam boyu deva ettiği bilimsel araştırmalarda kanıtlanmıştır. Bu da bu yaş döneminin önemini ortaya koymuştur. Örnek verecek olursak Pirematüre doğan bir çocuk yaşam boyu zayıf ve çelimsizdir v.s. Bu dönemdeki özellik ve gereksinimlerini algılama düzeyleri ilerdeki hayatındaki iletişime de önemli etkisi vardır. Yine bu dönem yine dengeli bir iletişim kurmamız çok önemlidir. Bu aslında bütün hayatımız boyunca dikkat etmemiz gerekli bir tutumdur.
B) 3-6 Yaş Grubu : Çocuk artık bu dönemde yürümeye başlamıştır. Bu önünde çevrenin çocuk üzerinde çok büyük etkisi vardır. Artık sizin kadar çevredeki bakkal Mehmet amcası ile de etkileşime girecektir .Bu

Güncel Aranan Ödevler

safsatacı, sıvıların kaldırma kuvvetı, msn alma, bariyer kaplama, atlı spor, cahit sıtkı tarancı ziyaya mektuplar, suna boylu, cezerye, cinli, muharrir, gsm bts, para dökmek, sanatsal akımlar, desensiz, kuvayimilli, deneyimli, millet vekilleri, bilimin zararları, selin zararları, kaynak suları neden sıcaktır, modüllü, riyasız, muhzır, hafızlık, göçmen kuşlar, mıchael faraday, samimiyet, Kazakça, realizm, iç çekmek, helvacı, eyüp sultan cami, öklid teoremi, üzümsü, vahşetın cagrısı, inme, ruhî, kartal anadolu lisesi, döşetmek, viskozite, ataturk sozler, 29 ekim, aplik, anamalcı, elektrik enerjisinin nakli, nalbant, ön sezi, italyan kıyafetleri, peder, kefalet, zembil, www.gençbilim.com, rönesans döneminde resim sanatı, giyim, mevzi, kanser resimleri, kren hesabı, okyonuslar, lisp, insan haklarının korunmasında sivil toplum kuruluşları ve işlevleri, okul öncesi staj raporu, anı yazısı örnekleri, ışık kaynakları, siemens plc, sesçil, sakatlanma, atatürk şiir, aktarmak, istanbul tarihi ingilizce, çıkmış oks soruları, maliyet muhasebesinde enflasyon ortamı, nizip, şalvar, ev eşyası, siderit, 0312, Kübalı, dikilmek, damarlar, kelem, 2. sınıf matematik, cumhur başkanı, ninni, şalvar gibi, kalsiyum, edib ahmed, turp otu, aristoteles, e ile meyva ismi, çıpı çıpı, insan olma bilinci, toplum görevleri, istanbul fethi resimleri, revaç, muhteşem, edirne tanıtımı, ademden önce, tevkifat, dağıtım evi, aylık ücret bordrosu, risk analizi, serpmek, birinci dereceden bir bilinmeyenli denklem, almanya tarihi eser, türk eğitim sistemi sorunları, insan resimleri, çivi imalatı, lazerle kesme, işletme banka stajı, yassı, edinç, işgaller, yapay bağışıklık, akp, şelâle, göçme, çinlilerin kıyafeti, arı türleri, amip nedir, anonim şirketler, ceo, çiçek tozu, komik tiyatrolar, yağlı bitki, keçiler, javascript, multivariate, tenis oyun kuralları, hz.muhammedin savaşları, yüzey hazırlama, hah, delibaş, baralar, düzlemde bir noktanın koordinatları, basit kesrin tanımı, mantarların biyolojik, açık öğretim çıkmiş sorular, oss sistemi, iteleme, krep, gezici, inşaat ve inşaatlarda kullanılan malzemeler, temek, zayıflatma, tarak otu, nite, söyleme, vestel staj raporu, adapte, dejenere, 1961 anayasa, hayvan ıslahı, arşimed prensibi, taşıtma, kimya teorisi, tenoloji, spor fizyolojisi, ingilizce günlük konuşma dil, bu kitabın özeti, duyunu umumiye, 90ların, defter yapimi, tasarım nedir, vektörler, şarkiyatçılık, kimyasal tepkimelerde enerji, eylemsizlik momenti, para politikaları, denklemlerle ilgili sorular, makro, ekolojik sistem, depresyon ve diyabet, envestisman, geleneksel türk sanat müziği, pişmanlık, konfeksiyon, 19 mayıs konuşmaları, gizli bahçe, dırıltı, hidrosefal, cocuk eğitimi, fürüzan, ahmed paşa, silindir soruları, pil çeşitleri, terekküp, türk ve dünya edebiyatında mektup türü, müsademe, halk kültürü, bal kabağı, pürtüklü, kore savaşı, alphonse daudet, yönelge, gelişen ülkelerde döviz kuru sistemleri, öngörme, çimen, kuşaklararası çatışma, kafes,