ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› İLETİŞİMİN ÖNEMİ
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     5 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 160278 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik İLETİŞİM VE ANNE BABA ÇOCUK OKULU

İLETİŞİMİN ÖNEMİ
Ülkemizde ve dünyada iletişim önemi ülke politikalarınca ve şimdilerde özel şirketlerin ataklarıyla daha çok anlaşılmaya başlanmıştır. Ülkemizde ve dünyada iltişim için harcanan paralar ortadadır.

ÖRNEK: Bizim ülkemizin milyarlarca dolar harcayarak uzaya fırlattığı TÜRKSAT uyduları bunun apaçık örneğidir.

Özel müteşebbislerde de bunun örneğini görmekteyiz. Buna da örnek verecek olursak dünyanın en zengin insanlarından Bill Gats sahip olduğu microsoft firması ve Türkiye de yine bir iletişim firması olan Turksellin sahibi Mehmet Karamehmet ülkenin en zenginleri arasındadır.

İLETİŞİM

İletişim bilgi üretme,aktarma ve anlamlandırma sürecidir. Bu tanımdan da anlaşılacağı gibi iletişimde eğitimin rolü çok büyüktür zira bilgi üretmek ,aktarmak, anlamlandırmak tamamen eğitimin işidir. Bundan sonraki bölümde de bu durum üstünde duracağım.

İLTİŞİMDE EĞİTİMİN ÖNEMİ

Biraz önce de bahsettiğim gibi iletişimde eğitimin önemi tartışılmamaktadır. Bizim kültürümüzden önek verecek olursak :
Sivas ve Kayseri arasında yaşanmış bir olay bu olayda en çok dikkat çeken olay iletişim ve eğitim eksikliğin ne boyutlara vara bileceğidir.(1980) Kayseri ve Sivas sınır iller olması hasebiyle aralarında yaşanan iç çatışmalar iletişimi de etkilemiş normal şarlar altında insan ilişkilerin yoğunlaştırmak amacıyla yapılan bir etkinlik olan futbol büyük olaylarla bitmiştir.39 insanın vefat ettiği bu olaylar dahada büyümeden zorda olsa kapatılmıştır. Bunu sadece bu olayda olduğunu söylemek yanlıştır. Zira dünyanın her yerin de böyle vakalar olmaktadır. Aramalar sonucun da insanlar sanki savaşa gider gibi döner bıçakları v.s. ile görülmektedir İletişimi böyle anlıyorlar. Yine toplumuz da çarpıcı örnekler verecek olursak talk show program yapımcısı Beyazın verdiği bir örnek verecek olursak. İki takım taraftarları karşı karşıya geçerek başlarlar şöyle iletişime geçerler. Bir taraf öteki tarafın en kutsal varlığı anasına , öteki tarafta o tarafın anasına küfretmeye başlar iletişim budur işte.

Diğer bir ciddi b,r kurum olan TBMM kurumun halide ortadadır. Zira Tayland’dan sonra en iletişimin yoğun yaşandığı meclis bizim meclisimizdir. En ciddi kurumuz bilen bu haldedir.

Fakat bu kadar karamsar bir tablo çizmemiz halinde sıkılacağınız için konuyu bu durum da ne yapmamız gerektiği konusuna çekmemiz gerektiğini düşüncesindeyim . Ne yapmamız gerektiği ise aşikardır. Eğitim ve iletişime gerektiği kadar önem vermemiz gerektiğidir. Bunun için çocuğumuz ne ve ne zaman ve nasıl davranmamız gerektiğini bilmemiz gereklidir.bunun için de beni dikkat ile dinlemeniz gerektiği kanısındayım .


GELİŞİM DÖNEMLERİNİN İLTİŞİME ETKİSİ

Anne karnındayken çocukla iletişim başlar zira hepimiz duymuşuzdur anne karnındaki bir çocuk müzik dinletildiğinde rahatladığı fakat tam tersi bir durumda ise olumsuz etkilendiği bilimsel araştırmalar da ispatlanmıştır.3 aydan sonra bu durumun geçerli olduğu bilinen bir başka önemli bir durumdur.

A) 0-2 Yaş Grubu :Bu yaş gurubunda ki etkiler yaşam boyu deva ettiği bilimsel araştırmalarda kanıtlanmıştır. Bu da bu yaş döneminin önemini ortaya koymuştur. Örnek verecek olursak Pirematüre doğan bir çocuk yaşam boyu zayıf ve çelimsizdir v.s. Bu dönemdeki özellik ve gereksinimlerini algılama düzeyleri ilerdeki hayatındaki iletişime de önemli etkisi vardır. Yine bu dönem yine dengeli bir iletişim kurmamız çok önemlidir. Bu aslında bütün hayatımız boyunca dikkat etmemiz gerekli bir tutumdur.
B) 3-6 Yaş Grubu : Çocuk artık bu dönemde yürümeye başlamıştır. Bu önünde çevrenin çocuk üzerinde çok büyük etkisi vardır. Artık sizin kadar çevredeki bakkal Mehmet amcası ile de etkileşime girecektir .Bu

Güncel Aranan Ödevler

görüşmeci, ilâçlı, aile değerlendirme ölçeği, dadaizm, osmanlı devletinde sosyal yaşam, munazara, demır, işletme becerileri, volleyball, asepsi, yazı dili ve konusma dili, etik kavramı, aratmak, dilde yozlaşma, ele almak, reel faiz ve büyüme oranları, fantastik, panama, yaban özet, ihraç, gulliver, oks yerlestırme, intizam, çocuk ve bilim, 0384, cumhuriyet ile ilgili resimler, musul meselesi, bilgisayar ses düzeni, davranış türleri, alaşımlama, haralar, dar boğaz, okratoksin, ceo, amipli, suçsuzluk, ispanyada barok, sinizm, damda deli var, alt kumeler, hikaye haritası, erken çocukluk eğitimi, valilik, buzluk, mutabakat, fırın sektörü, yargı organları, renklerin psikolojik etkileri, ılgıt ılgıt, avşar türkleri, merdane, ağaçlık alan, orhan pamuk kar özeti, romeo, matematik problemler, amadeus, fiber optik, elektriklenme, konukluk, uluslararası yargı, kıtalar, faytoncu, erzincan deprem, klasik batı müziği, kağıt kimya, ulusal ve uluslar arası kuruluşlar, deming, hayvan barinaklarinin sorunlari, muhtaç etmek, fena, tiraj, dünyadaki ilk yerleşmeler, performans ve proje ödev, ralli, seri, hadisler, atçılık, elektronik ticaretin sorunları, jakuzi, geri dönüşümlü maddeler, acaba, haklarımız, 1984, george orwell, incinmek, su gösterdi, uzun vadeli borçlar, bağ fiil, baconun hayat anlamı, aslan gibi, iç gezegen, helikon, iletişim teknolojilerine göre ağlar, kent konseyi, terki, baskın roman özeti, müzik konuları, çevre sağlığı egzoz, saraç, cengiz han ve moğol devleti, badem yağı, uzman erbaş, feraset, tamtakır, madam, tat duyusu, smokin, karadeniz haritasi, proje yarışmaları, karışlama, beyaz dis, haylazlık, faş etmek, fihrist, 3 tercih sonuçları, iletişim sırrı kitap özeti, avrupa tarihi, anlam, şenlenmek, departman, bankacılı, zemmetmek, yumuşamak, ebegümeci, 93 harbi, radyo hakkında bilgi, günberi, küldür, meşgul, yatırmak, verimli, tebeddül, insan sesinin oluşumu, eritilmek, takma isim, doğru orantıyla ilgili sorular, içerik çözümlemesi, haber kipleri, ospf, çirkeflik, silikatlar, seyir, transformatör, transformatörler, dikleşme, doku komitesi, kimya öğretmenliği, lavra, türkiyede şehir içi yerleşim, 7805 entegre, et bilimi, iktisat politikası, adlî sicil, gabi, uydu, osman hamdinin resimleri, atmosferin katmanları, bilgisayar ayarları, beşer, münazara, dokuncalı, güle güle, 19.yüzyıl fransa, muhibbi, dirlik, bir filiz vardı, ecommerce, çiğ börek, mürdüm, tül, sabah ezanı, hurra, oklit, sakarya savaşı, vatandaş olma bilincinin gerektirdikleri, sorulma, ittihat, 10 sınıf girişimcilik, allahu allah, cd rom nedir, çölde yaşam, heidigger, idaresiz, durulmak, evrensel öğütler, ölçülerde yapılan değişiklik, eski bursa, figan etmek, çizik, anlaşılan, ağlatı, kamu giderleri, gizli anlaşmalar, kolon tasarımı, bös, hademe, spiker, wide area, pervaneli karistiricilar, 150,