ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› NAMIK KEMAL’İN HAYATI
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     2 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 159624 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik NAMIK KEMAL’İN HAYATI

Namık Kemal’in hayatı küçük yaşlarından itibaren heyecanlı ve hareketli geçmiştir.Namık Kemal,1840 yılında Tekirdağ’da doğdu. Annesi o sırada Tekirdağ’da görevli bulunan Abdüllatif Paşa’nın kızı Fatma Zehra Hanım,babası Mustafa Hasım Bey’dir.Annesini küçük yaşta kaybeden Namık Kemal’in çocukluk ve gençlik hayatı Abdüllatif Paşa ailesi ile geçmiştir.
Abdüllatif Paşa,doğrusu torununa çok düşkün bir dedeydi.Küçük Kemal’in tahsil ve terbiyesi ile çok yakından ilgilendi.Görevi icabı kendisi yurdun birçok yerinde çalışmak zorunda kalıyordu.Ama küçük Kemal’ini hiçbir zaman ihmal etmiyordu.
Namık Kemal 17 yaşına kadar olan hayatı dedesi ile beraber geçti.Bir ara,onunla beraber Kars’a gitti.Dedesinin kaymakam olarak bulunduğu Kars’ta bir buçuk yıl kalan Namık Kemal burada iyi bir binici ve ciritçi oldu.Abdüllatif Paşa,Namık Kemal’e sadece o zamanların en önde gelen dili, Farsça ve Arapça’yı öğretmekle kalmamış,Fransızca’yı ve Fransız edebiyatını da öğretmiş.Bütün bunların sonucu olarak ,Kars’taki görevinden alınıp da İstanbul’a gelince, Namık Kemal iş bulmakta güçlük çekmedi.
Namık Kemal , 17 yaşında Babiali Tercüme odasına girdiği zaman birçok da şiir yazmış bulunuyordu. Zaten küçüklüğünden beri şiire meraklıydı.İstanbul’a yerleşince şiirlerini yayımlamaya başladı.20 yaşına gelince adı bütün memlekete yayılmış ünlü bir şairdi artık.1862’de doğrudan doğruya gazetecilik hayatına atılması şöhretini daha da arttırdı.Büyük şairin amansız bir hürriyet aşığı olması ve bu yolda savaşması hükümetin gözünden kaçmıyordu.Onu, arkadaşı Ziya Paşa ile birlikte İstanbul’dan uzaklaştırmak istediler.
Namık Kemal verilen göreve gitmedi,aksine Fransa’ya gitti. Orada arkadaşları ile beraber hürriyet gazetesini yayınladı. 1870’de İstanbul’a döndü.Burada çıkarmaya başladığı ibret gazetesindeki ateşli hürriyet yazıları yüzünden bir görevle Gelibolu’ya gönderildi.Çok geçmeden buradan alındı. İstanbul’a dönerek yine yazı yazmaya devam et

Güncel Aranan Ödevler

ülkemizdeki müzik türleri, kimyasal değişme, alabora, elektrik ev dağılım, isci sagligi, azade azade, keloğlan, vakvak, kakışma, okaliptüs, bankalar tarihi, topolojik uzaylar, alt dudak, ötürük, feshetmek, ışın çağı çocukları kitap özeti, nokta nedir, çevre korumacılığı, dilekçe yazımı, 7. sınıf fen bilgisi testi, dünya çocukları, ulaşım araçlarının tarihi gelişimi, atmosfer, şarj, 12 mart, şom ağızlı, sıtma, ne hacet, bağırış, yatalak, purchasing power parity, kalite evi, randıman, ihtiyaç duymak, sindirim çeşitleri, başbakan, atalet, oss sonuclari, tutulmuş, demokratik yönetimler, lamba parlaklığı kontrolü, idrarda üre, iş birlikçi, top çeşitleri, tesisatçı, günümüz cam seramik sanatı, safahat mehmet akif ersoy, alafranga, taydaş, tevhidi tedrisat kanunu, dinmek, süngülü, 87/3, müdür, siddharta, ekran, arz etmek, kayık yaka, makine müh staj, parçalamak, gülümseyiş, yer sakızı, elektrik kumanda ve güç devreleri, protist, mıncıklama, spor ayakkabı, çevre bozulmasının nedenleri, yaş, iletişim ve sunum, sokrates savunma, uzay bilimi, erişkinlik, kara sevda, inşaat staj, apandisit, modern portföy yönetimi, opalin, resimlerin psikolojik etkileri, bilgi yönetimi, taşınmaz, kentlerin sosyo kültürel yapıları, yumuk yumuk, klasik özgeçmiş, incirlik, zeamet, tarih tezleri, müftü, hesabî, alınlık, 1947 paris sozleşmesi, sebepsiz zenginleşme, pictures, kazan dairesi, nizam, ikna olmak, repli, yazıcılar, akas, abaküsü, yavrulama, taşınır, mehmet taşkan, anı yazıları, kekeme, sosyal kampanya nedir, hak ediş, gına, türkiyede tarım, türkü nedir, rüşeym, çocuk romanları, men, 7. sınıf test, kalfalık, amyant, allı pullu, şeker hastalığı, hatırlanmak, suyun kullanım alanları, ısının etkisi, adam saat, kalkınma planlaması, çiçekli bitki, selp, feyiz, menkul değerler, yeşil gece, kolay icatlar, selim dönemi, oldubitti, mutariza, ekosistemin bozulma nedenleri, darbe testi plastik, milletvekili, villa, tanklarda testler, psikolojide yaklaşımlar, fen 6. sınıf günlük plan, toplumsal kulturel ekonomık alanda yapılan yenılıkler, kanuni sultan süleyman, otlatılmak, bogac han, five on a treasure island, dairesel, doğal gerilim, maden kömürü, yazı dili, 5018 sayılı, gösterilen, diyecek, gezegenlerimiz, atatürk hayatı, turk vergi sistemi, isyancılık, inkilap resimleri, teshin merkezi, french revolution, depresyon, büzülme, dudaktan kalbe kitap özeti, havada bulunan gazlar, panel oluşturma, farabi nin mantık çalışmaları, dokular, etnolojik, harflerimiz, azot tayini, adı deliye çıkmak, romans, materyal seçiminde dikkat edilecek, 366, belediyelerde mali özerklik, şiirli, delikliler, coal mining, akıllı ev sistemleri, ışıkta girişim, edebiyatın güzel sanat içindeki yeri,, tadil, ney, ayan, birep aygün, dink, bağlık, neşet etmek, telkin, hareketli fotoğraf çekimi, tulû, monte kristo özeti, üçgen element, hadise, şerefine, gökkuşağının oluşumu, ıhlamur, seçkin, resimde çizgi veya çizgi çeşitleri, yaşlık, bitkilerin yayılma yolları, omlet,