ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 
abone ol


› UZUN MESAFELİ KOŞULAR
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     2 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin TıklayınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 152004 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik UZUN MESAFELİ KOŞULAR

Uzun mesafe koşuları,finişte atağa kalkmanın orta mesafede olduğu kadar önem taşımadığı her şeyin tempoya bağlı olduğu son derece sağlam bir yapı isteyen koşulardır.
Uzun mesafe koşularında stil ve nefes çok önemlidir.İki metrede bir nefes alınıp verilir.Adımlar kısa ama daha serbest olup.ayaklar yere tabanla basar.Adımlar makineleşmiş bir tempoyla artırıldığı için,bir diğer adı da “araba koşusu”dur.

Uzun mesafe koşuları mesafelerine göre üçe ayrılır:
1-3000 metre koşusu
2-5000 metre koşusu
3-10000 metre koşusu

1-)3000 metre koşusu;Pistin 400 metre uzunluğundaki bölümünün 7,5 tur olarak koşulduğu uzun mesafe koşusudur
2-)5000 metre koşusu;Pist üzerinde yapılan bu koşu,pistte(400 metre uzunluğundaki) 12,5 tur olarak koşulur.
3-)10000 metre koşusu;400 metrelik oval pistte 25 tur olarak koşulur.Önde koşan atletin ,arkadan gelen atletle 400 metre fark yapmasına “tur bindirme” denir.
ENGELLİ KOŞULAR

Engelli koşularda,engel ağırlığı erkeklerde en az 10,bayanlarda ise 8kg’dır.Erkekler engel yüksekliği 1.06-0.9m. bayanlar yüksekliği ise 0.84 m.dir.110 m. Engelli yarışında ilk engel,çıkıştan 13.72 m. İleriye konur.Son engel ile varış arasında 14.02 m. Mesafe bulunur.Engel sayısı 10’dur.Engeller arasında 9.14 m. aralık vardır.400m. engelli yarışında da ilk engel çıkıştan 45 m. Önce konur.Son engele varış hattı arasında 40 metre mesafe bırakılır.Bayanlar 100 m. engelli yarışında ise ilk engel çıkıştan 13 m. Sonra konulur.Engeller arasında 8.50 m .mesafe vardır.son engel ile varış çizgisi arası 10.50 m.dir.
300m. engelli yarışında engel yüksekliği 0.91m. genişlik 3.66.m.dir.Pistteki engel sayısı 4 olarak belirlenmiştir.
UZUN MESAFELİ KOŞULAR

Uzun mesafe koşuları,finişte atağa kalkmanın orta mesafede olduğu kadar önem taşımadığı her şeyin tempoya bağlı olduğu son derece sağlam bir yapı isteyen koşulardır.
Uzun mesafe koşularında stil ve nefes çok önemlidir.İki metrede bir nefes alını

Güncel Aranan Ödevler

atatürkün liderlik anlayışı, soy, 67, otomobil motor blok, piyasacı, beyhude ömrüm, biyoloji deney, akordion, harcırah, dış politika analizi, bilimin nitelikleri, düzenleme, direncin kullanıldıgı yer, uydurma, sınıf kuralları, ördek, aklın inci tanesi, kanıt, yaşlı başlı, sararmak, kalıp sigarası, müzakere süreci, asbest yünü, röprödiksiyon, kenar ortay, eleştirme, ateş kayığı, 1950 siyaset ve ekonomi, ali avni çelebi, illegal, 19 mayıs yazısı, beydeba ve eserleri, turk ekonomisinin yapisal sorunlari, bilgisayarda belge ara, merkeziyet, fazli, mühendislik staj defteri, besin maddeleri, drama plan, sunum hazırlama, 16. yy eski türk edebiyatı, ortak payda, pala bıyık, fatura nedır, miryokefalon, insan sanat ve müzik ilişkisi, oyalı, ormanlara neler zarar verir, mor inci aral, bir mühendisin dünyası, sakıt olmak, termodinamiğin uygulama alanları, performansa dayalı ücretlendirme, muhtemelen, slavlar, talaşsız imalat, ts 500, pasifik ateş çemberi, kötü alışkanlıklar, sistemik, kaçış, mantarcı, yakıt pompa, nine, bülten, civata somun, asansor, belladonna, atfetmek, ankaranın başkent oluş sebebi, aleniyet, göcek koyları, rehin, tarumar, alpaks, bulgaria, anayasa maddeleri, kılınmak, atatürkün bilim ve sanat, fıtrat, komşu ülkelerimiz, vakanüvis, mikro öğretim uygulamaları, araba nın tarihi, menfilik, dinleme becerisi, zaman tuzakları, ithal, kriz dönemleri, enerji dönüşümü, eksik doğmak, öyle ya, vale, 286, duman olmak, muaşaka, haberleşmede kullanılan araçlar, ana sav, 1982 anayasasi, mizana, el işi, atletizm disk atma, ingilizce gelecek zaman, bozukluk, hesap açmak, çiçekli bitki, onanma, creativity, elektrik mühendisliği staj, telekom stajı, kümelerle ilgili sorular, gulden, yurt içi, ihtarname, esasen, dil ve edebiyat ilişkisi, osmanlı barısı, delikli taş, denetim raporu, ana duvar, aşırı nüfus artışının etkileri, konservasyon, stl, yuma, kireç ocağı, tebeşir formülü, dilemma, anı nedir, ipsiz, ahmed pasa, bahis, lineer motor step, 5 sınıf ingilizce, sendikalist, dolaşım sistemi soruları, soğan, özsel, doku tekstür, ikiz, staj raporu örneği, sindirim organları, benci, yönetim ve yönetim meslegi, dönüşümcü, mpm, energy sources, kuruluş, pejmürde, kızılay yardımları, kitle iletişim özgürlüğü, nasıl, suiistimal, ulusal, kükürt dioksit, göbekli, tanık, çiti yapmak, çilek, metafizik, meşru, el kantarı, hak getire, su direnci, kararsızlık, havuz ısıtma, ısınma, apak, pascal, mega marketing, hepçil hayvanlar, son kuslar, matematik limit, karanfil, ilköğretim matematik yazılı soruları, milin tanımı, taş parçası, mali tabloların hazırlanması, kalleş, fototerapi, bakakalmak, tasdikname, nizamiye medresesi, sosyal bilimler sözlüğü, hamlet, tal, ana kolon hattı, caretta, afet, yıllık ders planları, yağ bal, T cetveli, siyasi parti, proses tanımı, sünnet, dazlak, ingilizce anket, gazi üniversitesi hazırlık, yutmak, idiş,