ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 
abone ol


› ÇAĞDAŞ DÖNEM
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     7 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 148148 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik ÇAĞDAŞ DÖNEM
Çağdaş dönem müzik tarihinin son yüzyıllık dönemini kapsar. Teknoloji-medya-yaşam biçimindeki değişmeler sanata da sıçramıştır. Çağlar boyunca gelişmiş ve evrimini tamamlamış müziğin yerini yeni müzik almıştır. 20yy bağımsız devletler artmıştır. Bilimde olağan üstü gelişmeler gerçekleşmiş, ekonomik problemler ortaya çıkmış ve büyümüştür. Nüfusun artmasıyla ırk ayrımından çıkan olaylar artmıştır. Teknolojik gelişim ise başlı başınadır. Radyo-televizyon-lazer-bilgisayarlar daha birçok yenilikler oluşmuştur.
Daha önceki dönemlerdeki gibi bu zamanın ruhu da güzel sanatlara yön vermiştir. Yeni görsel medya sinema ve fotoğraftır.
Bu dönemde birçok akım ortaya çıkmıştır. İzlenimcilik-anlatımcılık-yeni klasikçilik-gelecekçilik-doğacılık-ilkecilik-varoluşçuluk-folklorizm ve caz gibi.
Bu dönemde müzik büyük bir tüketici kitlesince desteklenen bir iş kolu haline geldi. Kitapların basımı müzik bilgisinin yayılmasına yardımcı oldu. Daha önce müzik eğitimi yalnızca profesyonel yorumculara ve kompozitörlere konservatuarlarda özel ders verilmesiyle sınırlıydı. Bugün ise müzik eğitimi eğitimin tüm aşamalarında vardır.
Daha önceki çağlar kendi özelliklerini belirleyen akımlarla açıklanırdı. 20. yy’da ise “Çoğulculuk” başlıca özelliktir.

ÇAĞDAŞ DÖNEM (YENİ MÜZİK)
19. yy sonlarına doğru edebiyat ve resim alanlarında yeni düşünceler ve cüretli atılımlar oluşmasıyla müzikte de modern bir çağın başlamasına neden oldu.
Wagner’in ölümüyle birlikte onun müziğine karşı bir tepki belirdi. Antı-Wagnerizm bazı yeni akımlarla birlikte ortaya çıktı. Müzikte ezgi, armoni, ritm gibi temel öğeler karıştı.
Debussy7 Wagner bağımlılığından kurtulabilen tek bestecidir. Nedeni ise tonalci kuramlara tamamen sırt çevirmemesi, tonaliteden belli bir ölçüde yararlanmaya devam etmesidir. Bunun için 1918’den sonraki tüm yeni akımların kaynağı Debussy olmuştur.
Aslında çağdaş dönem denen yeni müzik tonal müzik ile tüm bağları koparmak ve müzik tarihinde ton-dışı dönemi başlatm

Güncel Aranan Ödevler

ardahan, bayilik sözleşmesi, maddenin hacmi, bahar kompozisyonu, ondalık kesir, restleşme, sarmak, gemi inşa, kemal tahir romanları, atma, işin özellikleri, izmirin turistik yerleri, rap rap, atatürkün getirdiği yenilikler, özel yetenek, hijyen uygulamaları, elan, kaynak teknik resim, klima ve iklimlendirme, ihracatçı nedir, summer, iktifa, geri saymak, gönüllü hizmet, ganimet, işaretsiz, ispirtolu, dış aydınlatma, aydinlatma araclari tarihi, hediye, uyuyan güzel, gıda boyası, hz hatice, taksa, albumin, cenk hikayeleri, prens sabahattin, ingilizce mektup örnekleri, yer çekimi kanunu, geçiş ekonomileri, ikizli, küçümen, tesis planlama problemleri, ham maddesi toprak olan fabrikalar, hınçlı, bay pipo, asit ilgili sorular, ihtiyaten, adam boyu, camın yapımı, sistematik davranış, evcil, ales soruları, projeksiyon, çizgili, 1.divan siiri, turkish traditional, sanat galerileri, ağlanma, dördüncü, sönmek, asitler ve bazlar, bantlı konveyör, debriyaj, yüksek lisans kompozisyon örnek, play-back, haramilik, gaz absorpsiyonu, ağaçların özellikleri, halk şiiri tahlili, pervaz, geometrik şekillerin tarihçesi, e pazarlama, taşınır mal edinme, edebiyat hakkında kompozisyonu, atıksu arıtma, besinleri mikroskobik, smoking, turfanda, doluluk oranı, balyoz, feodal, nizamiye, hz. isa, kartil, istiklal marşının tarihçesi, resimde ışık ve gölgenin önemi, yumurtacı, para talebi, canlıların hayat döngüsü, sahnenin dışındakiler, rijit üst yapılar, biyomolekül, işlemci arızaları, robert hooke hayatı, basit sarkaç, el bende!, latife, rtük, biyolojik islah nedir, tozlaşma, dinsiz, fizibilite etüdü, önyargı, eşitsizlik soruları, vücut dilleri, hidrojenlenme, bağıntı, çevremizi koruyalım, habersiz, yasak aşk, türk polisi, aşk ve gurur, kroki nerelerde kullanılır, kavşak, kastamonun tarihi, gerileyici, finansal serbestleşme, sızlatma, damlamak, uyarma, çiftlenme, gün almak, değişici, karstik, fünun, arılar, çarpıcılık, çok katlı pazarlama, denklem çeşitleri, curriculum management, kaşanma, galalit, tel dolap, okulda şiddet, nemalanma, ikili sarmal, acıklı, karasakız, elif, yurt sevgisi yazı, 6 sınıf, dolak, alet bileme, ozon ölçüm, fihrist, sol yapmak, metalik bağ, orijin, yazım, kılavuzluk, bozlak, işve, idarehane, çözgü, foto diyot, oto trafosu, kendini arayan adamın özeti, cimrilik, turno, körfez nedir, göl bilimi nedir, mukassi, emlik, eskilik, tahlil, format atılması, özel tanımlı fonksiyonlar, Nogayca, complex, akran, keçiboynuzu, scorsese, başarı ile ilgili kompozisyon, 29 ekım ıle ılgılı resım, atkı iplik, çanakkale efsanesi, şuh, anot, nam salmak, işletme türleri, hyundai, yabanci dil, sindirilme, suskunluk, 17.yüzyılda osmanlı, ölü açı, dağ çayı, teneke trampet, mektup arkadaşları kitap incelemesi, adım motorları, öznellik, optikçi, sanayide alınacak önlemler, otacı, dış tehdit unsurlarının hedefleri, sıra sıra, bor karbürler, yapılanma,