ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› ÖĞRETMENLİK UYGULAMA RAPORU
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     2 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 146914 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik ÖĞRETMENLİK UYGULAMA RAPORU
Hakkı Kabaklarlı Anaokulu binasında müdür odası, müdür yardımcısı odası, memur odası, memur odası, öğretmenler odası, kütüphane, oyun odası, kum havuzu odası, kahvaltı salonu, 2 tane yatakhane ve 8 sınıf bulunmaktadır. Okul idaresi müdür, müdür yardımcısı ve memurdan oluşmaktadır. Okulumda 8 kadrolu ve 3 usta öğretici eğitim-öğretim için görev yapmaktadır. Sınıflardaki öğrenci sayısı genel olarak 20 ve üzerindedir. Okul 200 öğrenciye hizmet verecek şekilde yapılmıştır. Okulda okul öncesi eğitim ve öğretime hizmet verecek tüm araç-gereç ve malzeme bol miktarda bulunmaktadır.
Sınıflarda çocukların gelişimini görsel ve işitsel yönden desteklemek ve konuların daha iyi kavranmasında yardımcı araç olarak teyp, video, VCD ve televizyon gibi araçlar bulunmaktadır. Bu araçlardan çocuklar öğretmen rehberliğinde yararlanmaktadırlar. Bu araçlar çocukların yaş seviyelerine, ilgi ve gereksinimlerine uygundur. Sınıflarda çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyecek köşeler bulunmaktadır. Bu köşelerde değişik araç-gereçler bulunmaktadır. Bu köşelerdeki araçlara konuya ve çocukların ilgilerine göre yeni materyaller eklenerek köşe cazip hale getirilmektedir.
Okulun kütüphanesi geniş ve ferah bir yapıdadır. Kitapların konacağı renkli dolaplar ve raflar bulunmaktadır. Kütüphanede 1000’e yakın kitap bulunmaktadır. Kütüphanede tepegöz, slayt, hazır asetatlar, haritalar ve afişler, dünya modeli, insan modeli, tartı bulunmaktadır. Değişen ve gelişen teknolojiye çocukların ayak uydurması ve yakından izlemelerini ve öğrenmeyi daha etkili ve kalıcı hale getirmek için bilgisayardan yararlanılmaktadır.
Okulun oyun odası çok geniş ve aydınlıktır. Duvarları çocukların çarptığında zarar görmemeleri için sünger ile kaplatılmıştır. Oyuncaklar çocukların rahatça oynayabilecekleri yapıdadır. Oyun odasındaki araç-gereçler ve oyuncaklar çocukların sosyal, fiziksel, bilişsel gelişimlerine destek olacak yapıdadır. Oyuncaklar çocukların yaratıcılıklarına destek olacak şekildedir. Oyun odasında duvara monte edilmiş DVD ve büyük ekran bir televizyon bulunmaktadır. Okuldaki öğretmen ve öğrenciler bu araç gereçlerden ve olanaklardan yararlanabilmektedirler.
Uygulama okulumda öğretmenler: Serbest zaman etkinliği, sanat etkinliği, anadili etkinliği, müzik etkinliği, oyun etkinliği, drama etkinliği, okuma-yazmaya hazırlık çalışması, fen ve doğa etkinliği (gezi, gözlem, araştırma, inceleme, deney) gibi etkinliklere yer vermektedirler. Bu etkinlikler sırasında öğretmenler yöntem, teknik, araç ve gereçlerden yararlanmaktadırlar.
Uygulama öğretmenim Ayten Şahin çocuklara çok sevecen davranmaktadır. Onlarla sürekli göz kontağı kurarak konuşmaktadır. Çocuklara vermek istediği mesajı jest ve mimiklerini kullanarak, saçlarını okşayarak, gülümseyerek, sarılarak, güzel cümleler kurarak vermektedir. Uygulama öğretmenim güzel konuşmasının yanında beden dilini de kullanmaktadır. Çocuklara sevecen ılımlı, saygılı davranmaktadır. Tatlı sert eğitim anlayışının yanındadır. Ünite panosunun konuya uygun ilgi çekici şekilde düzenlenmesine önem vermektedir. Uygulama öğretmenim çocukların yardımlaşma, paylaşma, işbirliği gibi davranışlarının gelişimini desteklemek için grup çalışmalarına, proje çalışmalarına sık sık yer vermektedir. Çocuklarla kurduğu iletişimde beden dilini sıksık kullanmakta , araç-gereçlerle yaratıcı eğitimden yana olduğu için drama ve pandomim! Sık sık kullanmaktadır. Bu etkinlikleri planlarken çocukların gelişim özelliklerini, seviyelerini, hazır bulunuşluklarını dikkate almaktadır. Çocuklara yeni uyarıcılar kullanarak yeni yaşam deneyimleri kazanmalarına yardımcı olmaktadır. Uygulama öğretmenim çocuklarla olduğu kadar velilerle de işbirliği içerisindedir. Velilerle sürekli çocukların gelişimi ve eğitimi ile ilgili notlar ve yazılar vererek, göndererek bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. Uygulama öğretmenim tertipli, düzenli, disiplinli olduğu kadar mesleğini de çok sevmektedir. Bizden de aynı özveri ve itinayı beklemekte bu konuda bize rehberlik etmekte ve yol göstermektedir.
Uyguladığım etkinliklerde yöntem ve tekniklerden (model olma, soru-cevap, yaparak yaşayarak, tümden gelim, tümevarım, basitten karmaşığa, örnek olay, gezi, gözlem, deney, inceleme, araştırma vb…)yaralanmaktayım. Etkinlikleri uygularken değişik araç-gereçler (Tepegöz, slayt, VCD, DVD, hikaye kartı, televizyon şeridi, pazen tahta, kukla hikaye kartları, bilgisay

Güncel Aranan Ödevler

fie, isigin prizmada kirilmasi, bilimin tarihi, sürtünmeli yüzeyler, iki geçeli, hafızalar, yasaklayıcı, yer atları, gömlekliler, mink, gütme, davıd copperfield, kudas, almanya çocuk oyunları, kalp yapisi, hyundai, delikliler, nur inmek, bakterı, dekadan, büyücü, sentez tepkimesi, devren, erbiyum, arife, sunu, toplum, grafik nedir, unisef, Ari dil, organ nakli, 19.yüzyılda yapılan savaşlar, ofis planlama, taife, ıf clause, etki, anaokulu bina özellikleri, fikir, işaretçi, 2004 lgs, 23 nisan uluslar arası çocuk şenliği, 1487 tarihi olaylar, tepiş, sefalet, vakumlu kum kalıba döküm, necil kazım akses, dönüşmek, ada vapurunda, sıvılar, kazaskerlik, dursun aydin, 2000 li yılların bilimi biyoloji, ahkâm, geçmiş, hemen, ders nedir, dikenli meyan, insan kaynakları planlaması, cezmi, dıs ticaret stajı, elektrik staj raporu, 7 sınıf yaprak testleri, peyami, diş ticaret stajı, kullanım ve doyum teorisi, senın, fön rüzgarları, tavla, ekşi maya, tarım, bursluluk sonucu, defter yapimi, kahve falı, toplam kalite yönetimi, 1. dünya savaşı nedeni ve sonuçları, cumhuriyetin dünü bugünü yarını, hece yutumu, avokado, çok partili rejim denemeleri, öz su, kıbrıs, kongre nedir, teknoloji ve tasarım arasındaki fark, agrega deneyleri yapılışı, oğulsuz, gacarlar, efruz bey, deterjan tanımı, güzel sanatlar nedir, atatürk ün getirdiği yenilikler, platon ve demokrası, parlatma, dbm, destan dönemi türk edebiyatı, kan doku, adım atmak, gülistan özet, haris, bilişim otel, taşıt bakımı, süper iletkenler, atatürk soy ağacı, şarlatan, turizmci, geleneksel türk tiyatrosu, enerji denklikleri, alavere, geometri, 3 boyut nedir, düzlem ayna, aylık ücret bordrosu, dizgi yeri, haf, dağdağa, ulaştırmas, sümük, ekonomi ve iş idaresi, coğrafi bölgeler, 17. yüzyıl ıslahat hareketleri, eski meslek gurupları, hacer, dpy soruları, mikroorganizmalarda beslenme, dosyalanma, çalışma tarihçesi, alış-satış hesaplama, sollama, tokmakçı, tenasüp, tekerleğin tarihi, leo burnett, sevda dolu bir yaz, boolean cebri, hikaye incelemesi, elektropnömatik uygulama devreleri, turistik harita, sendikalar, ikametgah ilmühaberi, bir kafada, ulkemizde tarım ve sanayii, ayarlı, dış satım, hoşgörülü birey nasıl olur, sami paşazade sezai, pot, kimya yıllık planı, doganin dengesini bozan etkenler, şişman, ihzar, plansız sanayileşme, çulluk, denklemin tarihçesi, aptal olmak, düz ünlü, yatırım analizi ve portföy yönetimi, damatlık, tig kaynak dersleri, gülümseyiş, zil tesisatı devreleri, kür, 4. murat bagdat, reçete, süzülme, kıh, eş deprem, atatürkün boyu, 2004 öss, pıd özellikleri, ginseng, knut hamsun açlık, ist kurtuluşu, fle, eğrim, vygotsky, avrupa balkan, kanlı noel, metil metakrilat proses, aygın, paslaşma, vestel beyaz esya, gece gündüz nasıl oluşur, enerji piramidi, notam, sperma ana hücresi, ekmek ağacı, arkalıklı, plüralist, tanınmak, taş pudra, ted, avrupa birliği ve amerika ilişkileri, gürültücü, santralci, orta doğunun tanımı, naiplik, 19. yüzyıl osmanlı tarımı, el açmak, prestij, matematikte vektörler,