ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› HAYVANLAR ÇOKLU ZEKA KURAMINA GÖRE GÜNLÜK PLAN
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     6 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 140891 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik ÇOKLU ZEKA KURAMINA GÖRE GÜNLÜK PLAN

A-BİÇİMSEL BÖLÜM
Dersin Adı Hayat Bilgisi
Sınıfı 2
Ünite Adı Çevremizdeki Canlılar
Konu Hayvanlar
Süre 40’
Öğrenme Öğretme
Strateji ve Yöntemleri Düz Anlatım,Soru-Cevap,Grupla Çalışma
Kaynak Kitaplar Hayat Bilgisi 2.Sınıf Ders Kitabı
Araç Gereçler Yazı Tahtası,Saydam(Şiir),Tepegöz,Hayvan Resimleri
Hedef ve Davranışlar HEDEF:Çevremizdeki Hayvanları Tanıyabilme
DAVRANIŞLAR:
1-Çevremizdeki hayvanların nerelerde yaşadıklarını söyleme.
2-Çevremizdeki hayvanların nelerle beslendiklerini söyleme,yazma
B-ÇOKLU ZEKA KURAMININ BOYUTLARINA YÖNELİK ETKİNLİKLER
Sözel-Dilsel Zeka Ders içerisinde çocuklara hayvanların yaşayışları ve beslenmeleriyle ilgili sorular sorulur.Soruların cevapları alındıktan sonra öğretmen konuyu anlatır.
Mantıksal-Matematiksel Zeka Öğretmen tarafından tahtaya hayvanların yaşayışlarıyla ilgili dört cümle yazılır.Bu cümlelerin yan tarafına bir küme içerisinde hayvan isimleri yazılır.Cümlelerde boş bırakılan yerlere uygun hayvan isimlerinin doldurulması istenir.
Kişiler Arası Zeka Öğrenilen bilgileri pekiştirmek için kendimizi ne kadar tanıyoruz oyunu oynanır.
İçsel Zeka
Çocuklara hangi hayvanı daha çok sevdikleri sorulur.Sevdiği hayvanların ne ile beslendiklerini söylemeleri istenir.
Müziksel Ritmik Zeka Öğretmen tarafından yazılan şiirin tepegözle yansıtılarak ritim tutulup tüm sınıfça söylenmesi.
Bedensel Kinestetik Zeka Öğretmen sınıfı üçe ayırır ve öğrencilere kartlar dağıtılır.Öğrencilerden bu kartlardaki özellikleri grubuna canlandırmaları istenir.
Görsel-Uzamsal Zeka

Tahtaya öğretmen tarafından, dağ, deniz, ahır, kümes resmi yapılır.Öğrencilere çeşitli hayvan resimleri verilir ve tahtadaki uygun resme yapıştırmaları istenir.
Doğal Zeka Çocuklara bu zamana kadar çevremizdeki bir hayvana bir şeyler yedirip yedirmedikleri sorulur.



C-GİRİŞ BÖLÜMÜ
Öğretme Öğrenme Etkinlikleri Dikkat Çekme Öğretmen farklı ortamlarda yaşayan hayvanların resimlerini sınıfa getirir ve tahtaya asarak dikkati çeker.
Güdüleme Öğretmen öğrencilerini bugünkü dersimizi iyi dinlerseniz hayvanları daha iyi tanırsınız demesi.
Gözden Geçirme Öğretmen bugünkü dersimizde hayvanların nerede yaşadığını ve nelerle beslendiğini öğreneceğiz demesi.
Derse Geçiş Öğretmenin bugünkü konumuza başlıyoruz.Şimdi hepinizin beni dikkatle dinlemesini istiyorum demesi ve derse başlaması.

D-GELİŞTİRME BÖLÜMÜ ETKİNLİKLERİ
Öğretmen bazı hayvan resimleriyle sınıfa girer.Bu hayvan resimlerini tahtanın üzerine asar.






























































Sonra öğrencilere insanların dışında dünyada yaşayan diğer canlıların neler olduğunu sorar.Hayvanlar cevabını alana kadar öğrencilere ipuçları verir.Öğrencilere hayvanları sevip sevmedikleri sorulur,en çok sevdikleri üç hayvan adını defterlerine yazmaları istenir.Birkaç öğrenciye defterlerine yazdıkları hayvanların nel





Güncel Aranan Ödevler

fatih te bulunan liseler, coğrafi bölgeler ile ilgili test soruları, yapı kredi, feshetmek, maddelerin manyetik özellikleri, levanti, yüzde faiz hesaplamaları, ilikli, yönetim süreci, hizalamak, finans matematigi, tanzimat devri, tılsım, lise2, var ol!, ispanyol, anason, hamak, 100 yıl önceki iletişim araçları, peşkeş, tebeddül, surtunme, sırılsıklam, sindirim sistemının amacı, teali, mamul, sislenme, 2004 kpss, kitap özetleri, otist, maket yapılar, staj defterleri, matematik olimpiyat sorulari, 4. sınıf ingilizce alıştırmalar, pehlivan, çapari, tanıtıcı, fm verici ve alıcı, ontoloji, fiyat kuramları, orantılı, okuma ile ilgili atasözleri, kalorifer tesisatı proje, kaytan, ihtimal hesabı, sıvama, devlet eflatun, eskiden haberleşme araçları, harmonik fonksiyonlar, psikiyatri soruları, exel, işletme nasıl bir sistemdir, eski çağlarda alışveriş, ingilizce günlük konuşma dil, makine resim, animasyon sanatı, faiz haddi, alt şube, dişli taşlama, ideal barış, başkalık, izam, gabin, dans iletişimi, tekerlek ve kasnak, oltacı, anaokulu yıllık plan ve günlük planlar, mayoz, anlatıcı, dönüşlülük zamirleri, omurgasız hayvanların özellikleri, rafaello, newton hareket, tersinme, dopink, sinerjik yönetim, sırsıklam, alaturka, oysaki, krep, ahiret inancı, Nazi, katı sıvı ve gazların genleşmesi, koregraf, deli fişek, iş analizi, ezop masalı, 3.derece denklemler, flip floplar, atatürk milliyetçiliği, imla, belcıka devletı, önermeler, otopark standartları, present continous, senkop, talip, mika, peşi sıra, onlar, 1.inönü zaferi, elektronik gelişmeler, çözüm, topkapı, sinekli bakkal özet, modern hikaye, artı, okul öncesi ögretmenliği, basit teraziler, hidrafor hesabı, şeyh, sekizer, almanca yazma, kafa çıkışı, makine elemanları, kilolu, önyargı, hava sıcaklığı, ankaranın tarihi, dpy bursluluk sınav sonucu, işten güçten kalmak, taş bilimi, fm verici, mizana, gençliğe hitabe açıklama, yarı yarıya, çapaklı, sokak çocukları, radar sistemi, ödenmek, erdirmek, kesirlerle ilgili problemler, 5, sınıf, dunden bugune telefon, brand, utangaç, halide nusret zorlutuna, 3. testleri, gliserin prosesi, iso 14000, öss edebiyat soruları, direngen, dernek nedir, dinamometrenin yapılışı, içi sürmek, osmanlı mutfağı, tabir etmek, refraktif indeks dedektör, beydaba ve eserleri, sahlep, trafik ve ilkyardım, doyurulmak, boru çekme, dilin işlevleri, kırılma tokluğu, Sevir, glikozüri, cumhuriyet öncesi, gülümseyiş, kuzuluk, aile yaşantısı, Tibetli, devlet memurları kanunu, salah birsel, safra atmak, dokumacı, aharlı, piyasacı, kedi balı, işletme yönetiminde muhasebenin yeri, atıksu arıtma, eşek arısı, optimum yol analizi, şeyhlik, değişik, granat mineralleri, ezgili, su ile ilgili şiirler, eğitim ve öğretim liderliği, dna molekülünün yapısı, hayvanlarda kemik gelişimi, doğuran hayvanlar, ayar etmek, sildirmek, özensizlik, taşıt, saklambaç, hospitality, 29 ekim kompozisyon, inhisarcı, tekke, iskân, kütüphane, az az, belediye de bilgi işlem, sadist, aof e-sinav, meşe mantarı, embriyo nedir,