ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 
abone ol


› HAYVANLAR ÇOKLU ZEKA KURAMINA GÖRE GÜNLÜK PLAN
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     6 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin TıklayınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 140891 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik ÇOKLU ZEKA KURAMINA GÖRE GÜNLÜK PLAN

A-BİÇİMSEL BÖLÜM
Dersin Adı Hayat Bilgisi
Sınıfı 2
Ünite Adı Çevremizdeki Canlılar
Konu Hayvanlar
Süre 40’
Öğrenme Öğretme
Strateji ve Yöntemleri Düz Anlatım,Soru-Cevap,Grupla Çalışma
Kaynak Kitaplar Hayat Bilgisi 2.Sınıf Ders Kitabı
Araç Gereçler Yazı Tahtası,Saydam(Şiir),Tepegöz,Hayvan Resimleri
Hedef ve Davranışlar HEDEF:Çevremizdeki Hayvanları Tanıyabilme
DAVRANIŞLAR:
1-Çevremizdeki hayvanların nerelerde yaşadıklarını söyleme.
2-Çevremizdeki hayvanların nelerle beslendiklerini söyleme,yazma
B-ÇOKLU ZEKA KURAMININ BOYUTLARINA YÖNELİK ETKİNLİKLER
Sözel-Dilsel Zeka Ders içerisinde çocuklara hayvanların yaşayışları ve beslenmeleriyle ilgili sorular sorulur.Soruların cevapları alındıktan sonra öğretmen konuyu anlatır.
Mantıksal-Matematiksel Zeka Öğretmen tarafından tahtaya hayvanların yaşayışlarıyla ilgili dört cümle yazılır.Bu cümlelerin yan tarafına bir küme içerisinde hayvan isimleri yazılır.Cümlelerde boş bırakılan yerlere uygun hayvan isimlerinin doldurulması istenir.
Kişiler Arası Zeka Öğrenilen bilgileri pekiştirmek için kendimizi ne kadar tanıyoruz oyunu oynanır.
İçsel Zeka
Çocuklara hangi hayvanı daha çok sevdikleri sorulur.Sevdiği hayvanların ne ile beslendiklerini söylemeleri istenir.
Müziksel Ritmik Zeka Öğretmen tarafından yazılan şiirin tepegözle yansıtılarak ritim tutulup tüm sınıfça söylenmesi.
Bedensel Kinestetik Zeka Öğretmen sınıfı üçe ayırır ve öğrencilere kartlar dağıtılır.Öğrencilerden bu kartlardaki özellikleri grubuna canlandırmaları istenir.
Görsel-Uzamsal Zeka

Tahtaya öğretmen tarafından, dağ, deniz, ahır, kümes resmi yapılır.Öğrencilere çeşitli hayvan resimleri verilir ve tahtadaki uygun resme yapıştırmaları istenir.
Doğal Zeka Çocuklara bu zamana kadar çevremizdeki bir hayvana bir şeyler yedirip yedirmedikleri sorulur.C-GİRİŞ BÖLÜMÜ
Öğretme Öğrenme Etkinlikleri Dikkat Çekme Öğretmen farklı ortamlarda yaşayan hayvanların resimlerini sınıfa getirir ve tahtaya asarak dikkati çeker.
Güdüleme Öğretmen öğrencilerini bugünkü dersimizi iyi dinlerseniz hayvanları daha iyi tanırsınız demesi.
Gözden Geçirme Öğretmen bugünkü dersimizde hayvanların nerede yaşadığını ve nelerle beslendiğini öğreneceğiz demesi.
Derse Geçiş Öğretmenin bugünkü konumuza başlıyoruz.Şimdi hepinizin beni dikkatle dinlemesini istiyorum demesi ve derse başlaması.

D-GELİŞTİRME BÖLÜMÜ ETKİNLİKLERİ
Öğretmen bazı hayvan resimleriyle sınıfa girer.Bu hayvan resimlerini tahtanın üzerine asar.


Sonra öğrencilere insanların dışında dünyada yaşayan diğer canlıların neler olduğunu sorar.Hayvanlar cevabını alana kadar öğrencilere ipuçları verir.Öğrencilere hayvanları sevip sevmedikleri sorulur,en çok sevdikleri üç hayvan adını defterlerine yazmaları istenir.Birkaç öğrenciye defterlerine yazdıkları hayvanların nel

Güncel Aranan Ödevler

ibrikçi, ayıklanmak, iş akış şeması, akordion, durdurulma, sıvaştırma, milletvekilleri ve görevleri, aç gözlülük, fasılasız, rustaî, akdeniz bölgesinde yetişen bitki sebze ve meyveler, tehir etmek, milletvekili neler yapar, edebi metin ile bilimsel metin arasindaki fark, atatürkün ingilizce hayatı, tabaklama, turşuculuk, sanki, 0 bulan adam, temevvüç, kanama, idaresiz, çağdaş uygarlık, halk sağlığı, sonbahar mevsımı hakkında, gizleniş, jel, meclis insan hakları, mavi şist, kompozit malzemeler, araza, roma tarihi, düşkün, uyruk, etkili takım çalışması, eğitim ve kültürel alanda inkılap, deri kimyası, aş erme, ören, pazıbent, klasik eğitim teknolojileri, psikolog, ekosistemde köpek, geçmişten günümüze araçların gelişimi, ilginç buluş, kara yüzlü, mehmet rauf eylül roman özeti, anımsamak, telis, boyca, teşmil, katlanış, mikroskopik, ekolojik sistemin özellikleri, süliet, çocuk kitaplarının özellikleri, mimari detay, parazit bitkiler, bilgisayar destekli üretim, akrostiş, tip, elektrik enerjisinin nakli, tahliye, mikro organizma, iskelet sistemi kemikleri, gps control, aba gibi, gümeç, süsleme, mühendislik, liderler, kakmalı, paralık, tifdruk, hassas olcme, ayaklık, iletişim masteri, mali saydamlık, elazığ, 1500, yaylı çalgılar, izletmek, dershaneler, kalem sairi, persuasion, fehva, parma manastırı, denetici, geçmez akçe, özel öğretim metodları, şark meselesi, karboksil, ilzam etmek, visual basic.net, gazlarda genleşme, elektronik, yer cekimi, sıkışma, sosyal bilgiler sınav soruları, tender, cumhuriyet zamanı müzik, opak maddeler, basit icat, münferit, istanbul conquest, kuantum hall olayı, mezraa, isletme stajı, wilson prensipleri, Yunanca, sosyal bir sistem olarak toplum, gevşemek, muhammen, devleştirme, mektup türü, eğitimcilik, hant hant, bohr atom modeli, nefeslik, osmiyum, insan nüfusu, msn al, eski uygarlıklarda sayı sistemi, iç odun, dikişsiz, onuncu yıl marşı, ön türeme, aksata, mubayaacı, tecezzi, cumhuriyet yenilikleri, maddenin ayırt edici özellikleri, kitap nedir, eski yunan siteleri, eğitim bilimleri, eğitim makaleleri, osi layer, kin, toplumsal alanda yapilan inkilaplar, 35 yaş şiiri, nerede ise, 19. yy da mısır, projektör, septisemi, ithalat mevzuatı, edebiyat, heidelberg, fiil çekim ekleri, su nedir, cam nasıl yapılır, yatalak, acılaşma, ortadoğu ekonomik işbirliği, ege, gücün formulü nedir, fizik esneklik, çeltik, parayi kim bulmustur, yapay protein üretimi, hileli, gençliğe hitabe anlam, able to, soğanlı, asayiş .com, liberal demokrat partı, 5018, düğümleme, ölçmek, tasarlama, serv, dik silindir ve özellikleri, kurum nedir, sakatlamak, kaime, kav, temel özgürlükler ve çeşitleri, atmosver, 20.yy osmanlı, psikonevroz, elektronik devre, basit makara, 1m3, transmisyon, hacimle ilgili problemler, entomoloji, rodyum, gümrük kapıları, acımasız, şecaat, halûk, insan haklarıyla ilgili belgeler, kanban, sıkma, renklilik, basketbol saha ölçüleri, gördürmek, ebet, orman evi, besi performans,