ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› 6. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI İNCELEMESİ
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     5 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 140451 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik KİTAP İNCELEME
Kitabın Adı : Sosyal Bilgiler
Seviyesi : İlköğretim 6. Sınıf
Yazarlar : Güler ŞENÜVER, Dr. Ezdihar KARABULUT, H. Samim KESİM,
Rıfat TURGUT, Nesime ERCAN, Mustafa KÜÇÜKBAYCAN, Hasan
USLU, Aliye AKAY,
Yayınevi : Milli Eğitim Bakanlığı Yayınları
A) DERS KİTABININ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ
1- Görüntüsü: Sosyal Bilgiler kitabını görünüş olarak incelerimizde biçim olarak göze hoş gelen bir kitaptır. Kapağı ile sayfaların uyumu tamdır. Kitap sayfaları kapağa uygun olarak herhangi bir fazlalık bulunmadan kesilmiştir. Kitap sayfalarında herhangi bir leke yok fakat görünüş olarak kusurları bulunduğunu söyleyebilirim.
Kitap 174 sayfadan ulaşmasına rağmen sayfalar birbirini dikişle değil de yapıştırılarak birleştirilmiştir. 1999 yılında basılan kitap uzun süre kullanılması durumunda sayfalar yapıştırma olduğundan kopabilir
Bu yönden eksiklik var sayfaların birleştirilmesinde dikiş kullanılsaydı daha uygun olurdu
2- Renk: Kitaptaki renklerin çokta ilgi çekici veya öğretici öğrenciyi motive edici olduğunu söyleyemem. Çünkü özellikle hazırlık çalışmaları ve değerlendirme sorularında kullanılan fonlar hep gözü yoruyor hem de okumayı zorlaştırıyor. Başlıklar kırmızı fon üzerine sarı renkle yazılmış bunlar çok kötü değil
3-Ders Kitaplarında Bulunması Gereken Bilgiler:
a) Ön Kapak: ön kapakta kitabın adı, kullanılacağı okul türü, sınıfı, amblemi ve dersin özelliğine uygun kapak resmi bulunmaktadır. Ön kapak ders kitabında bulunması gereken kriterlere uygundur.
b) Kitabın Sırtı : Kitabın adı hangi sınıfta okunacağı yer almıştır. Yayın evi ve basıldığı yıl yer almamaktadır. Kitabın ön kapağı üzerine yatay durumdayken sağa doğru ve okunacak şekilde tanzim edilmemiştir.
c)Arka Kapak: Sağ alt köşede kitabın fiyatı yer almaktadır. Daha sonra yayın evi ve adresleri yer almaktadır. Basıldığı yer, yer almaktadır.
d-) İç Kapak : Kitabın adı, Kullanıldığı okul türü yazarları, yayın evi, basıldığı yer ve yıl, okutulacağı sınıf seviyesi ve amblemi yer almaktadır.
e) İç Kapak: Arka yüz: kitabın yayın evi, dizisi, talim ve terbiye kurlunun kararı, yayın evinin adresi ve yazarlar dışında katkısı olanların isimleri yer almaktadır.
f) İkinci Yaprak ve Devamı: Türk bayrağı ve istiklal marşı ön yüzünde, arka yüzünde Atatürk portresi yer almaktadır. 3. sayfada Atatürk’ün gençliğe hitabesi, yer almaktadır. Bundan sonra içindekiler kısmı ile devam etmektedir. İçindekiler kısmı Ünite, konu, bölüm veya ders adı ve karşısına sayfa numaraları belirlenerek verilmektedir.
g) Diğer yapraklar: Konu ile ilgili resimler, fotoğraflar, grafikler, minyatürler, haritalar ait olduğu ifadelerle aynı sayfada verilmeye özen gösterilmiştir. Bunlar öğrencilerde ilgi ve istek uyandıracak şekildedir. Kitapta dipnot kullanılmamıştır.
h) Ders Kitabının Sonunda Yer Alan Yaprakların Düzeni: Dersin özelliğine göre açıklanması gerekli kelime ve terimleri belirten alfabetik sözcük yer almaktadır. Daha s

Güncel Aranan Ödevler

sert damak, floppy nedir, ateşi düşmek, ders anlatım teknikleri, soyguncu, ipek ağacı, diyabetik, tez yazım klavuzu, uzayda sürtünme, 2006 oks sonucu, teles, kaz, durak, arzu, 15. yüzyıl, türk aile yapisi, dökme celik, yeniçeri, şimdi şimdi, gürz, intrakranial kitle, gelgit, proje fen, alt damak, sosyal psikolojinin tarihsel gelişimi, öğrenci merkezli eğitim, 9. sınıf küme soruları, polivinilalkol, polikarbon, boruk, santigrat, gizli anlaşmalar, atatürkün milli mücadelede, ısı iletkeni, başıboş, portmanto, besinleri mikroskobik canlı, aritmetik fonksiyonlar, teadül, 13 kasım 1918, isinan, hedonist felsefesi, bilgisayara format çekme, hoploid, örgüt çeşitleri, excel, fan, orgut ici catisma, almanca hikaye, klasik iktisatta para piyasası, kuvvet nedir, maddenin 5. hali, ergenokon destanı, destek ve hareket, adidas, süsleniş, üretim çeşitleri, göz hakkı, ingilizce gazete, arkıt, döş, şimşek gibi, öcü, misel, bilgisayar dili, araştırma projesi, companys economy, sakız ağacı, atık kağıt, ses bilgisi, gerilim kıyıcıları, çaprak, arçelik production, kültürel, dokuma staj, müessis, yakınçağ tarihi, kasabalı, uluslararası politika, teşci etmek, gönye, Allahım!, inorganik bileşikler, bataklıklar ve atık su, sabit, kul olmak, dilek bulut, dürbünlü, asitlerin besinler üzerine etkisi, el telsizi, levazım, yabancı, 0238, ömer seyfettin hikayeleri, affedilmek, kurumsal şirket yönetimi, nerde, fiş, a little ne demek, 1998 ösys, 18.osmanlı, paslanma, askeri kıyafetler, kuzukulağı, curriculum, ahdî, nitratlı, fırçalamak, ekmek küfü, teknik rapor, avrupa gelenek ve görenekleri, elektiriklenme, göz yaşı, 1.dünya savaşı öncesi, fotoğraf makinaları, ovalar, reklam ve reklam araçları, 1992 öys soruları, sanat ve din, sağlamlık, sonsuzluk sessiz büyür., kimya ve eczacılık, yoldaşlar, özdeşlik, sabançı holding, ivan sergeyeviç turgenyev, doğal ışık kaynakları, kapitone, ustaca, içici, örgütleme, çorum, duruş, veri madenciliği, emel ipek, bindirme, hz.musa, profesyonel hata arıza, artrit, aof soruları, mülksüzler, göz süzmek, şunu, kapsamlı, tasavvuf edebiyatının başlangıcı, okul öncesi program kitabı, enerji kabloları, haşarı, suyun halleri deney, tavşan yürekli, ağıtçı, 19.yüzyılda fransa, redüksiyon, dalgalanma, x ışını, tarih öncesi çağlar, güney amerika, tehdit, hz.muhammedin hadisleri, ingilizce ödevleri, özümlenme, mustafa kemal çocukluk anıları, üstün dökmen, derleyici, superlatives, al kan, sözün doğrusu, içecek, simsek, elektronik devre elemanları, uyarlanmak, paçal, sinemanın özellikleri, ilyada, metre nedir, püklü, hazır staj defteri, kimyon, ahenkli, protein eksikliği, soylama, isveçliler, uluslararası hukuk, dünyamızın şekli ve yapısı, agami, iktisatlı, kaypak, keyfince, bornova haritasi, demek olmak, robinson crusoe özeti, dalyan, su akrebi, dripling, bursluluk sonuçları, ingilizce kitap özeti, bitki hareketleri, 4. sınıf ısınma, gerilimli,