ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 
abone ol


› KÜTLE ÖLÇÜSÜNÜ VE KÜTLE ÖLÇÜ BİRİMLERİNİ TANIMA VE BUNLAR ARASINDAKİ İLİŞKİLERİ BELİRLEME (MATERYAL)
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     3 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin TıklayınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 139292 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik DERS PLANI

ÖĞRETMENİN ADI:

DERSİN ADI: Matematik

SÜRESİ: 40+40

SINIF: 6. sınıf

HEDEF 1: Kütle ölçüsünü ve kütle ölçü birimlerini tanıma ve bunlar arasındaki ilişkileri belirleme.

DAVRANIŞLAR:
1) Kütle ölçerken kullanılan araçları söyleme.
2) Verilen ölçme araçları arasından belirtilen bir kütle ölçüsü aracını gösterme ve ya işaretleme.
3) Şeker, pirinç, soğan vb. Varlıkların kütle ölçerken hangi ölçü biriminin kullanıldığını söyleme.
4) Kilogram ile ölçülen çeşitli maddeler söyleme ve ya yazma.
5) Ölçü birimlerini söyleme.
6) Bir ölçme sonucu gramın as katları ve katları cinsinden söyleme.

HEDEF 2: sıvı ölçüsünü ve sıvı ölçüsü birimlerini tanıma ve bunlar arasındaki ilişkileri belirleme.
1) Süt gaz yağı, ay çiçek yağı vb. Sıvıların ölçülmesinde hangi aracın kullanıldığını söyleme.
2) Litre ile ölçülen maddeler söyleme.
3) Sıvı ölçüsü birimlerini söyleme.
4) Bir ölçme sonucunu litrenin katları ve as katları cinsinden yazma.

İÇERİK: Bilim adamları ağırlığı Dünya’ da 60 kilogram gelen bir insanın ayda 10 kilogram geldiğini bulmuşlardır. “ öğrencilere neden olabileceğini sorularak, dikkat çekme ve konuta merak uyandırmalarını sağlama. Ağırlık nedir?, kütle nedir? Sorularına cevap aranır. Kısa bir görüş yakalaması sonucunda: ağırlığın, bir cisme etki eden yerçekimim kuvveti olduğu, kütlenin ise cismi oluşturan ve cismin bulunduğu yere göre değişmeyen madde miktarı olduğunu söyleyebiliriz. Ayda yerçekimi, Dünya’ nın 1/6’sı kadardır. Kütle değişmez. Fakat ağırlık bulunduğu yerçekimin kuvvetine göre değişir. Kütle ölçüsü birimleri bilgisayar da sunulur. Öğrencilerin öğrendiklerini sözle ifade etmesi sağlanır. Sonuçta, kütle ölçülerinin onar onar büyüyüp, onar onar küçüldüğünü öğrenciler tarafından söylenmesi beklenir. Değerlendirme sorularıyla öğrenilenler pekiştirilir.
( 2. ders) “ su, süt, gaz yağı, benzin, zeytinyağı, kolonya almak istendiğinde bu sıvı maddeleri neyle ölçeriz? “ sorusu sınıfa yöneltilerek sınıfın dikkati çekilir. Litrenin sıvı ölçüsü birimi olduğun, katları ve as katları bilgisayar aracılığıyla sunulur. Öğrencilerin bunları sözle ifade etmeleri sağlanır. Değerlendirme soruları ile öğrenilenler pekiştirilir.

MALZEME: Tepegöz ve çeşitli saydamlar, bilgisayar, çeşitli ağırlık ve sıvı ölçü araçları, renkli kalem, kağıt.

DERS ÖNCESİ İŞLEME: Kullanılacak araçlar hazır bulundurulur.

DERS İŞLEME TEKNİKLERİ: Dikkat çekme, ağırlık ve sıvı ölçüsü hakkında bilgi verme, ön öğrenmelerin anımsatılması, uyarıcı malzeme olarak bilgisayarda, power- point gösterisi sunumu, öğrenilenlerin soru-cevap yöntemiyle pekiştirilmesi, değerlendirme sorularıyla hatırda tutulması ve gramın katları ve as katlarının tablo halinde renkli kalemler ile çizilmesi sağlanır.( tereyağı- ekmek çizimi)

DEĞERLENDİRME: Tepegöz ile sınıfta değerlendirme soruları gösterilir. Öğrencilerin cevaplandırılması istenir.
1) 5 gr.- 2350 mg.=.................mg işlemini yapınız.
2) Sütle dolu bir şişe, tartılınca 1,25 kg geliyor. Bu şişe

Güncel Aranan Ödevler

yasamalı, alplık, mantık felsefesi, sayıcı devreleri, iç zar, yaban roman, gölük, cumhur başkanı, sapa, oligapol, takılı, pazarlama ilkeleri, sille tokat, deve gibi, temel atma, puf böreği, matematikte sıfır, otorite kurma, makroekonomik göstergeler, radyoaktiflik, yeni turan kitap özeti, sızış, hayvanlar ve beslenmeleri, iletisim konulu makaleler, bira, çarpışma, ameliyat, güncel, sansürcü, bin kat, takım tezgahları arızalar, lgs, omlet, bütçe denklemi, balik fiyatlarindaki artis, valeybol, saygı, sekiş, roma sayıların türkçesi, şizofreni, ne hacet, turistik, 2006 komiser, yarım mesai, ayn, belirli nesne, hesaplama aletleri, tevdiat, kandırmaca, kasa, reaktör, kubaşık öğrenme, hesaplanma, artmak, yaz yağmuru, ameliyat öncesi egzersizler, modelleme, devriliş, 2. sınıf matematik kitabı, amilaz, dewey, garip garip, akarsulardan faydalanma yolları, suyun dolaşımı, çanta, cagdas sanat akımlari, killer, cumhuriyetten günümüze eğitim, harıta kadastro, eritici, dağıtılma, 100 temel eserler, ağır top, dikişli, elektroşok, ıslama, fransız ihtilalinin osmanlıya etkileri, yaşam felsefesi, lokavt, oda nasıl ısınır, kemikler, atom teorisi, raki, mukaddem, e-crm, asya hun devleti, iç ve dış kuvvetler, tarih dersinin önemi, ileri kumanda, emektar, ışıklı, oluklu, deve olmak, bitki toplulukları, tesisat projesi, 6.sınıf resim, esassız, basınç sorular, diriltici, ekstrüzyon, dara, öğretmen, taşmak, idrar kesesi görevi, gömlek kalıbı, sokman, teslimat, devletin derinliklerinde, fm verici anteni, unısef, hamil olmak, simetrik şekiller, ameliyathanede korunma, ilik nedir, of, almanak, avam, hona, mitoz mayoz, dağ eriği, dost, sofu, enlemler ve boylamlar, refik halit karay, belize, ağır semai, protein tablosu, gladyatör, ekonomik analizler, ev açmak, bakmak, pozitif bilim, modernlik, baş ucu, dolu kaliba dokum, naçizane, okul kodları, elektronik posta ne zaman bulundu, 11 sınıf piyasa, kapalı kutu, dilüsyon, dunyanın hareketi, nail olmak, bedir savaşı, daniel defoe, arz ve talep eğrileri, utanç, ivesi, Sm, humuslu toprak, özel öğretim yöntemleri gezi gözlem metodu, it hıyarı, 2006 oss soruları, örgütlerde güç ve politika, laplace, jeodezi, baba adam, ayak tutmak, mandalina, pamukkale travertenleri, toprak tipleri, kamu kavramı, rasyonalizm, dönüşüm geometrisi, fonksiyonla ilgili sorular, yaşam alanı, iran uygarlıkları, demirin paslanması, açık ciro, ektoderm, işsiz güçsüz, atatürkün dil ile ilgili sözleri, modern yönetim anlayışı, çok katlı sistemler, boş böğür, ahmed pasa, metal malzemeler, küfüv, alexander dumas, istatislik, yeraltından notlar, çıkışma, tanıt, tek heceli diller, pürüzsüzlük, aştırma, kampanya, metotları, sinüs, grafik okuma ve yorumlama, yabancı yazarların hayatları, stok, grekoromen, yazarlar, atatürk özdeyişleri, volkanik daglar ve ülkeler, ipnoz, niceleyici, reform nedir,