ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› DRAMA DERSİ YILLIK PLAN
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     8 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 130070 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik SÜRE ÜNİTE 1: OKUL, AİLE VE TOPLUM HAYATIMIZ
AY HAF. DERS SAATİ HEDEF VE DAVRANIŞLAR KONULAR ÖĞRENME-ÖĞRETME YÖNTEM VE TEKNİKLERİ KULLANILAN EĞİTİM TEKNOLOJİ-LERİ, ARAÇ VE GEREÇLERİ DEĞERLEN-DİRME (Hedef ve Davranışlara Ulaşma Düzeyi)
EYLÜL 15-19 1
Drama ile ilgili belli başlı kavramların anlam bilgisi

A. Drama
1. Temel kavramlar
2. Oyunun önemi
3. Drama ve oyun ilişkisi
4. Dramanın önemi
5. Drama araç ve gereçleri Anlatım
Soru-Yanıt
Uygulama
Gözlem Ders kitabı
Televizyon
Radyo
Tepegöz Öğrenci davranışlarının gözlemlenmesi
22-26 1

Oyunların önemini kavrayabilme
Drama ve oyun ilişkisini kavrayabilme


EKİM 29-03 1

Dramanın önemini kavrayabilme


06-10 1

Drama araç ve gereçleri bilgisiDRAMA DERSİ

SÜRE ÜNİTE 2: ÇEVREMİZİ TANIYALIM
AY HAF. DERS SAATİ HEDEF VE DAVRANIŞLAR KONULAR ÖĞRENME-ÖĞRETME YÖNTEM VE TEKNİKLERİ KULLANILAN EĞİTİM TEKNOLOJİ-LERİ, ARAÇ VE GEREÇLERİ DEĞERLEN-DİRME (Hedef ve Davranışlara Ulaşma Düzeyi)
EKİM 13-17 1
Drama ile ilgili belli başlı ilkeler bilgisi
1. Drama ilkeleri
a. Drama oyun ilkeleri
b. Drama araç ve gereçlerin hazırlama ilkeleri
c. Drama oyun hazırlama ilkeleri Anlatım
Soru-Yanıt
Uygulama
Gözlem Ders kitabı
Televizyon
Radyo
Tepegöz Öğrenci davranışlarının gözlemlenmesi
20-24 1
Drama ilkelerini kavrayabilme

27-31 1
Drama ilkelerini kavrayabilme

KASIM 03-07 1
Drama aşamaları bilgisi

10-14 1
Drama aşamaları bilgisi
DRAMA DERSİ

SÜRE ÜNİTE 3: YAKIN ÇEVREMİZ
AY HAF. DERS SAATİ HEDEF VE DAVRANIŞLAR KONULAR ÖĞRENME-ÖĞRETME YÖNTEM VE TEKNİKLERİ KULLANILAN EĞİTİM TEKNOLOJİ-LERİ, ARAÇ VE GEREÇLERİ DEĞERLEN-DİRME
(Hedef ve Davranışlara Ulaşma Düzeyi)
KASIM 17-28 1
Drama aşamalarını kavrayabilme
Drama araç ve gereçlerini hazırlama ilkeleri bilgisi
Drama araç ve gereçlerini oyunlardaki önemini kavrayabilme
2. Drama aşamaları
a. Isınma
b. Kaynaştırma
c. Uygulama
ç. Tartışma ve değerlendirme Anlatım
Soru-Yanıt
Uygulama
Gözlem
Tartışma Ders kitabı
Televizyon
Radyo
Tepegöz Öğrenci davranışlarının gözlemlenmesi
ARALIK 01-05 1
Drama oyun alanını hazırlama ilkeleri bilgisi
Drama oyun alanını hazırlama ilkelerini kavrayabilme

08-12 1
Drama ve araç gereçlerini hazırlayabilme
Drama oyun alanını hazırlayabilme


DRAMA DERSİ

SÜRE ÜNİTE 4:
AY HAF. DERS SAATİ HEDEF VE DAVRANIŞLAR KONULAR ÖĞRENME-ÖĞRETME YÖNTEM VE TEKNİKLERİ KULLANILAN EĞİTİM TEKNOLOJİ-LERİ, ARAÇ VE GEREÇLERİ DEĞERLEN-DİRME (Hedef ve Davranışlara Ulaşma Düzeyi)
ARALIK 15-19 1 Belli başlı drama etkinlik türlerini tanıyabilme


DRAMA ETKİNLİK TÜRLERİ
1. Dramatizasyon
2. Dramatik oyun
3. Isınma Çalışmaları
4. Oyunlar ve doğaçlamalar
5. Dramaya dayalı öykü
6. Konu dayanıklı drama
7. Duyu ve devinim oyunları
8. Öykü yaratma
9. Sosyal yaşama ilişkin oyunlar
10. Rahatlama alıştırmaları
11. İmgelemi geliştirici oyunlar
12. Oyun kurma çalışmaları
13. Pandomim
14. Kukla Anlatım
Soru-Yanıt
Uygulama
Gözlem
Tartışma Ders kitabı
Televizyon
Radyo
Tepegöz Öğrenci davranışlarının gözlemlenmesi

Güncel Aranan Ödevler

hafız, mor inci aral, korte etmek, getirim, anahtar romanı, getirtme, bilimin insan yaşamına, abidin dino resimleri, hırvatistan, atatürk ilkerleri, demokrasinin temel ilkeleri, su dolabı, gaz yasaları, kılıbık, evliya çelebi, optimum yol analizi, pespaye, kayaların aşınması, psiko motor gelişim, roketler, problemleri, personel temini, dilde yabancılaşma, 466, cevre ve turizm, abajur, biyosistem, göz bağcı, Egeli, rock tarihi, aşkı muhammes, ankara savası, bilgisayar staj, didar, boxing, açıklanmak, bile yazdı, düzeç, sırıtkan, 1. 2. 3. 4. 5. matematik 2. sınıf, teşekkül, krebs çemberi, çalışan memnuniyeti, kare bulmaca, tel örgü, arşivlemek, ter ter, su piresi, hürlük, işe başlama bilançosu, fotogrametri, interrupt nedir, kütüphanecilik, çocuk resimlerinde aile, tutarlılık, organze, idari yargının tarihi, sağ haf, dişli fm, lineer, antrenmanlı, uyutma, nedim, farklı yaşam alanları, hidro elektrik santrallerinde enerji üretimi, afet, reyhan, rom bellek, paganizm, ışık yansıma kuralları, bestelenmis siirler, insan sesinin oluşumu, pitoresk, mercimek, kan neden kırmızıdır, farklı ülke çocukları, imrendirme, victor hugo, dönencel ay, türkiye türkçesi, şeref, lise 2 fizik dersi, bilgisayar arızaları, kötü alışkanlıklar, bilişim haftası, atatürk ün eğitim alanında yaptığı çalışmalar, kısırlık, elektrik iletim, internet kafe, 32 farz, muhtemel, kriz öncesi örgütsel değişim, itfaiyeci giysileri, akşam güneşi, yağlı, Giritli, ab sürecinde ulus, dağınık yansıma, donma ilkyardım, istatistik ve olasılık, silâj, sözler, tavşanlı, dasit, platinum, diziler seriler, eflatun devlet, bilimsel araştırma örneği, kaplumbağa, müdir, present continous tense, kişilik teorileri, bilgisayar stajı, arılar ve başkalaşım, staj büro yönetimi, bara makinası, ingilizce gramer, hayal oyunu, oda müziği, göğüs sesi, sosyal toplumun tarihi, valinin gorevi, 1. mahmut ıslahatları, izbe, tabak gibi, şekillendirme, cumhuriyet donemi modasi, haftalık, limon gibi, ısıl işlemler, kardeşçe, ahiren, kara yeli, bobin, gıda ders notları, ortadoğu sosyal sorunları, balık kılçığı, atatürk ün ölçü birimleri, yumurtalık, ispatlama, öğretici metinler tarihi metin, ölü canlar kitap özeti, tel zımba, iyonlanma, gato, triyak, yarım küre, sarsmak, seksenlik, 16. anayasa maddesi, götürme, orta öğretimde eğitsel rehberlik, ingilizce günlük konuşma dil, kalibre, Oğuzca, 52 ek 042, meyal, rötuşlama, eğitmen, begg, kabile, 4 sinif test, anne fine, office, akışkan, kimya deneyleri, regülatör, taraz taraz, kuranda cennet, elde, ark kaynak çeşitleri, devlet ana, tavus, akşam yeli, elektromagnetik indüksiyon, demokrasi ve özgürlük, olimpiyatlar, vatandaş olma bilinci, gül bitkisi, iştahı olmak, ankaranın yeni hali, soruşturma, pediatri, 16 y.y sosyal durumu, dinlemek, rapor nedir, hektogram, anadolu ve türkiye isimleri, panel ve özellikleri, adalî, yöntem nedir, nem, hangi akarsu üzerinde hangi baraj var, temel düzey lisans, bölüm, bölünen, bölen nedir, gördes, müeccel, boru otu, elyafın tanımı,